ISO-CE Belgelendirme

ISO-CE Belgelendirme

 

ISO asıl adı “İnternational Organization for Standardization” olan ve 1947 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde kurulan uluslararası bir organizasyondur. ISO dilimizde Uluslararası Standart Organizasyonu anlamına gelmektedir.

Değişik sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin belirlenmiş belli bir disiplinde hizmet sunduklarını gösteren ve yetkinliklerinin olduğunu belirten belgeye de ISO BELGESİ denir.

Standarta göre bu belgenin ismi farklılıklar gösterebilir.En çok ön plana çıkan belge ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesidir.

ISO belgeleri adı ve yanında yayınlanma yılı ile birlikte belirtilir.ISO 9001:2015 belgesi’ni ele alırsak ISO 9001 belgenin adını sonraki 2015 de yayınlanma yılını gösterir.

ISO belgeleri teknoji,çalışma şartları ve daha kabul edilebilir yöntemlerin çıkması gibi durumlarda güncellenebilir.2015 de güncellenen ISO 9001 belgesi öncesinde 2008 de yayınlanmıştı.

 

ISO  Belgesi Nasıl Alınır?

Öncelikle ISO Belgesi alacak olan firmanın standardın gerekliliklerini yerine getirme konusunda istekli olması şarttır.

Firma ISO belgesi konusunda kararını verdikten sonra gereklilikleri yerine getirmeli ve Tesisi ve şartları sağladığında Akredite bir kuruluşa başvuru yaparak denetlenmeyi talep etmelidir.

Akredite kuruluş tarafından yapılan inceleme sonucunda uygun görülen firmalar belgeyi almaya hak kazanır.

Belgeyi aldıktan sonra sürecin devamı ve uygulanırlığı da önemlidir.Her yıl ara denetimler yapılmaya devam eder ve 3 yılda birde belge yenilenir.

Hizmet Verdiğimiz Başlıca ISO Belgeleri;

ISO  9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 45001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 28000 TEDARİK ZİNCİRİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ